Od masażu do zdrowia

akupresura w praktyce, masaż uciskowy, masaż punktowy

Akupresura w praktyce

Masaż uciskowy zwany też akupresurą wywodzi się z Chin i jest praktykowany już ponad 5 000 lat. Akupresura polega na stymulacji czyli uciskaniu konkretnych miejsc na ciele, a konkretnie na meridianach. Meridianami nazywamy kanały energetyczne, którymi płynie energia w naszym organizmie.

Gdy następuje zachwianie przepływu energii dochodzi do wystąpienia zaburzeń w naszym ciele, czego następstwem choroba. Medycyna chińska traktuje to zagadnienie całościowo, nie ma podziału na ciało i duszę. W akupresurze poprzez stymulacja konkretnych miejsc na ciele uaktywniamy przepływ energii i uzyskujemy równowagę sił życiowych.

Stosowanie masażu punktowego

Stosując masaż punktowy mamy możliwość samemu wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie przy wykorzystaniu naturalnych możliwości organizmu ludzkiego. Masując niektóre punkty wpływamy na ukierunkowanie niewłaściwie przepływającej energii. Medycyna wschodnia inaczej podchodzi do choroby i pacjenta niż medycyna klasyczna czyli zachodnia. Medycyna klasyczna skupia się na usuwaniu objawów, a do samej choroby nigdy nie dociera.

Leczenie uciskami

Po zaaplikowaniu leków ustępują objawy choroby, poprawia się stan zdrowia pacjenta, ale choroba nie zostaje wyleczona. Inaczej jest w medycynie chińskiej z której to wywodzi się akupresura. Uciskając ręką odpowiednie punkty na ciele dochodzi do uaktywnienia przepływu energii życiowej i korzenie choroby wraz z objawami zostają zlikwidowane. Bardzo prosty i skuteczny sposób, by bez pomocy medykamentów i specjalistów przywrócić zdrowie i dobre samopoczucie.

Podobne wpisy

Naturalne metody leczenia

2 thoughts on “Od masażu do zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *