Promocje bankowe

W jakim celu banki organizują promocje w których jesteśmy w stanie zarobić ?

Banki liczą na przyciągnięcie uwagi nowych klientów. Jak w każdej reklamie trzeba liczyć się z kosztami. Tradycyjne reklamy w telewizji, na bilbordach czy po prostu w internecie na stronach generują koszty, a ich skuteczność jest bardzo niska. Bankowi opłaca się oferowanie nowym klientom kilkuset złotych bo mają pewność że osoba na 100 % donich dołączy. Przy tradycyjnej reklamie jest to niemożliwe. Poza tym klient który dostaje na początku coś od banku czuje się wyróżniony. W tej wymianie dwie strony są do przodu . Bank zyskuje klienta, a konsument otrzymuje nagrodę.

Kredyt konsolidacyjny

Czy jest to opłacalne dla banków ?

Nie w każdej sytuacji. Bank bierze na siebie ryzyko możliwej straty pieniężnej za osobę która od razu po odebraniu promocji zamknie konto. Dla banku jest to inwestycja długoterminowa. Mogą pozyskać klienta który zostanie na stałe, lub osoba która zamknie konto czy nie będzie z niego korzystać przy okazji jakiegoś kredytu czy planowanej lokaty wróci do banku. Opłaca się ale w długiej perspektywie.

 

Jakie są korzyści dla klienta ?

Pierwszą korzyścią jest oczywiście obiecywana nagroda od banku. Często promocje mają naprawdę korzystne nagrody które otrzymamy bez wielkiego zaangażowania i wychodzenia z domu. 

Kolejną korzyścią jest oczywiście możliwość przetestowania karty, rachunku bankowego czy konta oszczędnościowego. Jesteśmy w stanie dzięki drugiej alternatywie sprawdzić czy rzeczywiście nasz główny bank jest warty naszej uwagi i czy nie lepiej skorzystać z usług konkurencji. Zyskujemy dzięki temu nową, lepszą perspektywę i jesteśmy w stanie na własnej skórze sprawdzić możliwości innego banku.

Trzecią korzyścią jest to że wypełnianie promocji bankowych więcej niż jeden sporadyczny raz może sprawić że będziemy w stanie odłożyć na nasz wymarzony cel. Możemy z promocji bankowych uczynić sobie sposób na dodatkowe pieniądze w budżecie rodzinnym. Nie jest to trudna praca a zawsze dodatkowy dochód się przyda. 

 

Czy zyskujemy coś jeszcze oprócz pieniędzy i konta w banku ?

Tak, zyskujemy. W promocjach uzyskujemy możliwość podwyższenia swojej wiarygodności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dzięki regularnemu wykonywaniu promocji bankowych zyskamy wiarygodność i w przyszłości będziemy mogli liczyć na lepsze warunki np. kredytu hipotecznego. Lepsza jest pozytywna historia kredytowa niż żadna.  

 

Czy banki lub inne instytucje finansowe sprzedają moje dane ?

Nie, nie taki jest cel promocji bankowych. Dane które podajesz nie różnią się od tych które posiada twoja firma. Dane które powierzasz są potrzebne tylko i wyłącznie w celu weryfikacji twojej tożsamości. Bank musi cię zidentyfikować i sprawdzić czy rzeczywiście spełniłeś warunki wymagane w promocji. Banki czy inne instytucje poniosłyby za duże i za bardzo bolesne straty. Nie tylko finansowe ( kary i pozwy) ale i utrata klientów (czyli tego co utrzymuje każdą firmę). Potencjalne straty z takiego ruchu zdecydowanie przytłaczają niewielkie zyski. 

Na czym zarabiają banki

 

One thought on “Promocje bankowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *