Do czego potrzebujemy wątrobę

Watroba

W organizmie człowieka wątroba to drugi bardzo ważny organ, spełniający bardzo dużo funkcji. Czynności te są niezbędne do regulowania odpowiedniego przebiegu procesów biochemicznych. Wątroba ma także ważny wpływ na umysłową i emocjonalną równowagę, dobre samopoczucie fizyczne oraz na długowieczność. Do najważniejszych grup czynnościowych wątroby zaliczamy: odtruwająca, metaboliczna i krążeniowa.

Krążeniowa działalność wątroby to kumulowanie pewnej ilości krwi, która razem z substancjami odżywczymi kierowana jest do układu sercowo – naczyniowego, a z niego do całego organizmu. Dlatego kondycja zdrowotna całego organizmu oraz wszystkich jego organów jest bardzo związana ze stanem czynnościowym wątroby. Potwierdziły to badania naukowe, które wykazały bezpośrednią zależność pomiędzy wydolnością wątroby, a dobrym wzrokiem. Jeśli z wątroby pozbędziemy się wszystkich toksyn, to gdy oczyszczona krew dopłynie do oczu i wypełni naczynia to wtedy kolosalnie zmniejszy się możliwość wystąpienia zmętnień i zaćmy.

Zdrowa wątroba nie potrzebuje specjalnej diety. Jednak organ ten niekiedy wskutek nieodpowiedniego trybu życia potrzebuje regeneracji i zmiany pożywienia. Dieta wątrobowa ma za zadanie ochronę tkanki wątrobowej przed niekorzystnym wpływem niektórych pokarmów. Do produktów zakazanych możemy zaliczyć: ciemne pieczywo, sery topione, tłuste mięsa, kapustę , cebulę, niedojrzałe owoce. Natomiast dopuszczalne są takie produkty: jasne pieczywo, kasze, chude sery, mleka, masło, oliwa z oliwek, owoce, soki owocowe.

Podobne wpisy:

Koniec z problemami zdrowotnymi

Od masażu do zdrowia

Bez czarny – Sambucus nigra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *