Karty kredytowe

karty kredytowe Visa i MasterCard

Limit kredytowy

Zastanawiasz się, czy warto posiadać kartę kredytową? Czy taka karta jest Ci potrzebna? Karta kredytowa visa lub mastercard jest instrumentem płatniczym z limitem kredytowym udzielanym przez firmę finansową czyli bank np: Millenium, City Handlowy, Santander itp. Operacje finansowe wykonywane przy pomocy karty kredytowej banki rozliczają w ramach udzielonego limitu kredytowego.

Co to jest karta kredytowa?

Karta kredytowa Visa lub mastercard jest wysoce przydatnym narzędziem płatniczym. Posiadanie i użytkowanie karty kredytowej daje używającemu mnóstwo korzyści. Chociaż oprocentowanie limitu kredytowego karty jest trochę wyższe od kredytu, jednakże jest okres nieoprocentowany. Jeżeli zatem użytkownik spłaci zadłużenie karty kredytowej w odpowiednim czasie, to nie zapłaci odsetek.

Najlepsze karty kredytowe

Które karty kredytowe należą do najlepszych? Na rynku finansowym mamy w tej chwili bardzo wiele kart kredytowych. Która najlepsza? Do wyboru karty należy podchodzić indywidualnie, bowiem instytucje bankowe przedstawiają oferty bardzo różne.Część kart ma w formie bonusu kilkuprocentowy do nawet kilkudziesięciu procent zwrotu za zakupy tzw. cashback.

Korzyści z używania karty kredytowej

Są karty, które oferują niewielki zwrot za tankowanie na stacji benzynowej. Można uzyskać również rabat na zakupy w określonych firmach czy witrynach internetowych. W niektórych przypadkach nie korzystanie z karty kredytowej zwalnia używającego kartę z opłat. Instytucje rywalizują pomiędzy sobą w wielkości przyznawanego limitu kredytowego. W Cardinie np.: za pierwszy rok stosowania karty kredytowej nie zapłacimy ani grosza.

Porównanie kart kredytowych

Na witrynie Karty kredytowe proponowane są różne karty z dołączonymi korzyściami za korzystanie. Aby wybrać tą najlepszą i najodpowiedniejszą kartę powinniśmy bez emocji zrobić porównanie kart kredytowych i wybrać tą najlepszą. Trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na wielkość limitu kredytowego, żeby nie był dla nas niewystarczający.

Czy zatem warto posiadać kartę kredytową? Jeżeli {dysponujemy dyscypliną|mamy dyscyplinę| w zarządzaniu pieniędzmi to zdecydowanie tak. Jeśli natomiast brak nam dyscypliny finansowej to trzeba koniecznie się zastanowić. Używając kartę nierozważnie możemy się pogrążyć w długach.

Podobne wpisy

Porównanie kont bankowych

Karty kredytowe

One thought on “Karty kredytowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *