Szkolenia oparte na dowodach

szkolenia na dowodach, coaching, szkolenia coacherów, konflikty

Moderator powinien umieć wygasić konflikt

Dobry moderator powinien charakteryzować się umiejętnością studzenia sytuacji konfliktowych. Ponadto powinien potrafić ocenić treści prezentowane przez różne osoby. Nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dla osób, które mają problemy z zapanowaniem nad emocjami interlokutorów, warto polecić różnego rodzaju szkolenia oparte na dowodach

Dlaczego ważne jest, aby szkolenia odbywały się w oparciu o rzetelną wiedzę naukową? Ponieważ ilość mitów coachingowych jest już wystarczająca przytłaczająca – nie warto ich powielać. Takie szkolenie w niczym nie pomoże, wręcz przeciwnie – utrwali błędne nawyki.

Jak dokonuje się szkolenie moderatora?

Szkolenia mogą mieć postać spotkania internetowego (w dobie koronawirusa to rozwiązanie jest szczególnie polecane). Istotne jest, aby osoba fizyczna lub instytucja nie oczekiwała natychmiastowych rezultatów, ponieważ te – w pracy z ludźmi – są niemożliwe wręcz do osiągnięcia w krótkim czasie.

Większość coacherów czy osób pracujących z grupami osób woli uczyć się we własnym zakresie. Naturalnie jest to możliwe, niemniej prawdziwe umiejętności integracji i rozmowy można nabrać tylko ćwicząc w praktyce z ludźmi w grupie. Ponadto, w takich grupach zawsze czuwa wykwalifikowany specjalista, który z pewnością pomoże nam znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Podsumowując, uczmy się, ale róbmy to w sposób zorganizowany, bazując na rzetelnej wiedzy oraz ćwiczmy nowo poznane umiejętności w praktyce. To najprostsza (i jedyna) droga do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *